ZAŽÁDAT O PŮJČKU

Cestovní pojištění – povinnost nebo dobrá vůle?

Chystáte se vycestovat? Ať už máte v plánu návštěvu vzdálené rodiny, krásnou exotickou dovolenou nebo brigádu či dokonce dlouhodobou práci v zahraničí, rozhodně byste neměli před odjezdem zapomenout na cestovní pojištění.

K čemu je cestovní pojištění

Cestovní pojištění je náhrada zdravotního pojištění, které v ČR platí občanům stát, pracovní úřad nebo zaměstnavatel, proto si lidé často neuvědomují, jak důležité je pojistit se před vycestováním za hranici, jelikož tam jim jejich pojištění z ČR stačit určitě nebude.

Nemusíte ale zoufat, zdravotní pojištění v zahraničí by vás nemělo zruinovat. Slouží především k zajištění nejnutnější potencionální zdravotní péče jako je například ošetření v případě nakažení exotickou nemocí, zažívací problémy nebo vyvrtání bolavého zubu. V případě vážnějších úrazů by vám mělo toto pojištění pokrýt náklady na nejnutnější základní péči, sloužící k tomu, abyste se dostali do stavu, ve kterém bude možná přeprava do vaší rodné vlasti.

Musím mít pojištění?

V některých zemích je zdravotní pojištění povinné, v některých naopak ne. Je plně na vaší zodpovědnosti se před vycestováním informovat o zákonech dané země, jelikož jinak se vám také může stát, že zůstanete v zahraničí na letišti a tím vaše dovolená skončí. V zemích, kde zdravotní pojištění nevyžadují vás ale taková ,,sranda” např. s bolavým zubem nebo zlomenou rukou může stát i několik desítek až stovek tisíc korun. Proto zdravotní pojištění rozhodně doporučujeme.

Pojistit se je v dnešní době snadné, několik pojišťoven nabízí dokonce pojištění on-line, tzn. z pohodlí vašeho domova. Pokud se vám tato varianta nelíbí, můžete samozřejmě využít sjednání pojištění přímo na pobočce pojišťovny, kterou si vyberete.