ZAŽÁDAT O PŮJČKU

Jak vybrat tu nejvýhodnější půjčku?

Potřebujete půjčit a nechcete s touto prosbou obtěžovat své známé či přátelé? Nehodláte si půjčovat ani u rodiny či kolegů z práce? Vaše přesvědčení je zcela pochopitelné. Nyní ovšem s největší pravděpodobností stojíte před rozhodnutím, zda zamířit s žádostí o půjčku do banky nebo k nebankovní instituci. Zvolíte-li první možnost, připravte se na poměrně zdlouhavý a komplikovaný proces, během kterého vás bankovní úředník podrobí detailnímu výslechu. Pokud nemáte dostatečný příjem nebo se vaše jméno nachází v registru dlužníků, půjčka vám s největší pravděpodobností nebude schválena. V tomto případě nezbývá nic jiného, než oslovit nebankovní instituci.

Srovnávejte a informujte se

Abyste si doopravdy vybrali tu nejvýhodnější půjčku, bude potřeba mezi sebou jednotlivé společnosti i jejich produkty vzájemně porovnat. Nedívejte se pouze na výši úrokové míry, ale také na poplatky, které jsou s poskytnutím, schválením či vedení půjčky spojené. Raději se vyhněte nápadně výhodným půjčkám, které se ve finále nemusí vyplatit.

Zapátrejte v internetových diskuzích

Podívejte se do internetových fór a pročtěte si jednotlivé diskuze ke konkrétní společnosti nebo k jejímu produktu. Zde můžete narazit na důležité informace, díky nimž může být váš výběr opět o něco jednodušší. Mějte na paměti, že reference spokojených klientů na oficiálních stránkách poskytovatele půjčky nemusí být pravdivé, nýbrž vytvořené uměle. Proto sázejte raději na nezávislá hodnocení skutečných klientů.