ZAŽÁDAT O PŮJČKU

Co je lepší – půjčka nebo kreditka?

Půjčka vs. kreditní karta. Boj, který mezi těmito dvěma finančními produkty panuje, začal již před desítkami let. A kdo je vítězem? Zatím nikdo! Pro některé je jednoznačný vítěz kreditní karta, pro jiné půjčka. Jenže kdo je lepší? V tomto článku vám tedy přinášíme sepsané výhody půjček a kreditek. Co si nakonec vyberete, je pouze na vás.

Výhody kreditní karty

Začneme popisem výhod kreditních karet. V prvé řadě je to jejich rychlost. Tedy rychlost s jakou máte peníze k dispozici. Prostě normálně platíte, i když už máte na kartě nulu. Potom jednoduše peníze zase bance nebo ekonomickému subjektu vrátíte. Když tak navíc učiníte do nějaké lhůty, nevracíte nic navíc. Další výhodou kreditní karty jsou mnohdy výhodnější podmínky, často žádné poplatky za její zřízení nebo používání a taktéž nižší úroková sazba. To ovšem nenajdete u všech kreditních karet. Pro to, abyste měli skutečně výhodnou kreditku, budete muset hledat. Nejedná se však o hledání jehly v kupce sena! Jako poslední výhodou kreditní karty, kterou zde uvedeme, jsou její bonusy. Často totiž ke kartě obdržíte například cestovní pojištění zdarma, nejrůznější slevy v obchodech, výhodnější nákupy apod.

Výhody půjček

Nyní se podíváme na zoubek půjčkám. Ty jsou výhodné v tom, že si jejich dobu splácení můžete určit vy sami. Dále jsou většinou poskytovány v mnohem větších částkách, než k jakým se dostanete na kreditní kartě. Sice nemáte k dispozici tolik bonusů a výhod, ale za to můžete získat mnohdy výhodnější úrokovou sazbu. Ovšem i v tomto případě budete muset stejně jako u kreditních karet hledat. Půjčku můžete stejně jako peníze z kreditní karty použít naprosto na cokoliv, takže zde je to vyrovnané. Avšak některé společnosti vám půjčkou přímo splatí nejnutnější faktury nebo určitou věc, kterou si chcete koupit. Stačí dané společnosti poskytnout informace o fakturách či o obchodu a o nic víc se již nemusíte starat. Vše bude uděláno za vás.