ZAŽÁDAT O PŮJČKU

Kontokorent – aneb peníze stále po ruce

Vlastníte kreditní kartu a jste s ní spokojení? Víte ovšem, že za vás zvládne víc, než jen zaplatit nákup v supermarketu nebo v obchodě oděvy? Pokud se neustále potýkáte s finančními problémy a potřebujete mít při sobě nějakou tu rezervu navíc, můžete použít právě svou kreditní kartu, ke které lze u drtivé většiny našich bank sjednat tzv. kontokorent. Co to vlastně ten „kontokorent“ je? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Kontokorent – okamžitá půjčka pro všechny

O kontokorent žádáte u banky, u které máte veden svůj běžný účet a která vám vydala kreditní kartu. Bankovní úředník zpravidla „projede“ registr dlužníků a podívá se, jaké jsou vaše aktuální příjmy a výdaje. V některých situacích může požadovat potvrzení o vašich příjmech od zaměstnavatele. Zpravidla toto potvrzení ovšem dodávat nemusíte. Jakmile je vám kontokorent schválen, částka vám je obratem poukázána na účet. Ihned po opuštění banky ji tedy můžete vybrat nebo prostřednictvím kreditní karty utratit v obchodech, kde kreditky přijímají.

Výhody a nevýhody kontokorentu

Mezi největší výhodu patří skutečnost, že máte po ruce vždy nějakou finanční rezervu. Zpravidla byste se tedy neměli dostat do situace, kdy vám dojdou veškeré finanční prostředky a vy nebudete mít z čeho zaplatit nákup nebo nový kousek do svého šatníku. Na druhou stranu se jedná o poměrně drahý úvěr zatížený vysokou úrokovou sazbou. Stejně jako kterýkoli další úvěr, je i kontokorent nutno uhradit. Termín splatnosti se u našich bank různí. Zpravidla se ovšem pohybuje kolem 3, 6 nebo 12 měsíců.