ZAŽÁDAT O PŮJČKU

Kreditky

Kreditní karty lze získat velmi snadno. Poskytují je banky i jiné úvěrové společnosti. Banky často kreditní karty poskytují i bez vyžádání jako nějaký bonus. Tuto nevyžádanou kartu stačí pouze telefonicky aktivovat. Kreditní kartu můžete obdržet v poštovní zásilce nebo si o ni jednoduše požádáte – buď přímo u poskytovatele, nebo přes internet.

Výhody a nevýhody kreditek

Kreditní karty poskytují krátkodobé půjčení peněz bezúročně. Jejich častým používáním můžete dokonce sbírat body například na zvýhodněný spotřebitelský úvěr. Kartu máte neustále k dispozici a pomůže vám kdykoli překlenout nepříznivé finanční období. Všechny tyto výhody jsou opravdovými výhodami jen pro velmi zodpovědné majitele kreditní karty, kteří si uvědomují, že půjčené peníze budou muset zase vrátit. Buď najednou anebo postupně i s úroky. Pokud budete dluh postupně splácet a přitom kreditní kartu dále používat, minimální měsíční splátka se každý měsíc zvyšuje a tím se majitel kreditky může dostat do začarovaného kruhu. Průměrná úroková sazba kreditních karet je okolo 23 % p.a.

Získání kreditní karty

Pokud nejste v registru dlužníků, není získání kreditní karty nijak problematické. Při zakládání účtu v bance bývá automaticky nabízena. Zdarma, bez nutnosti cokoli dokládat, prostě jen tak. Je potřeba být opatrný při obdržení nevyžádané karty, na které, i když ji neaktivujete a schováte ji třeba do šuplíku, mohou začít naskakovat poplatky. Nejednou byl tímto klient banky zaskočen. Čtěte pozorně vše, co v bance podepisujete, a v případě nevyžádaných produktů raději kontaktujte poskytovatele a ujasněte si, o co jde, abyste nebyli nemile překvapeni.