ZAŽÁDAT O PŮJČKU

Kreditní karty od ČSOB? Výhodné nebo absolutně nevýhodné?

kreditní kartyČSOB poskytuje svým klientům naprosto kompletní servis. Není výjimkou, že se u ní tedy setkáte i s řadou kreditních karet. Všechny jsou ale naprosto odlišné, všechny jsou výhodnější pro něco jiného, všechny jsou poskytovány s jinými podmínkami. Jsou ale v celku spíše výhodné nebo nevýhodné? Posuďte sami!

Jaké kreditní karty najdete u ČSOB?

U ČSOB se setkáte se čtyřmi druhy kreditních karet, a to jmenovitě s MasterCard Standard, MasterCard Standard pro studenty, MasterCard World a MasterCard Platinum. A každá v sobě zahrnuje naprosto odlišné parametry.

MasterCard Standard od ČSOB

První výše zmíněná, MasterCard Standard, má u ČSOB čtyři výhody. S touto kartou totiž máte možnost pojistit si váš nákup proti poškození nebo krádeži, a to až na šest měsíců, což vám žádný prodejce neposkytne, při držení této karty máte možnost prodloužené záruky až o jeden rok na široký sortiment zboží, máte možnost si zdarma vybrat hotovost na pokladnách vybraných obchodníků a v neposlední řadě si můžete sami určit, jak bude vaše kreditní karta vypadat. Měsíční poplatek u této karty činí pouhých dvacet korun.

MasterCard Standard pro studenty od ČSOB

MasterCard Standard pro studenty se od výše zmíněné kreditní karty moc neliší. Vlastně se jedná prakticky o tentýž produkt, ovšem určený zejména pro studenty a bez žádných měsíčních poplatků. Úvěrový limit je u této kreditní karty stanoven na 5 000 až 20 000 Kč, což je oproti předchozímu produktu ČSOB značně nižší. Předchozí kreditní karta totiž má úvěrový limit stanoven ve výši 5 000 až 250 000 korun. MasterCard Standard pro studenty je tedy skutečně určena zejména mladým lidem, u kterých se nepředpokládají takové výdaje či vysoké náklady na život.

MasterCard World od ČSOB

MasterCard World je další ze čtveřice kreditních karet, které si u ČSOB můžete sjednat. Oproti předchozím dvěma produktům je u ní navíc možnost odměny až 1 000 Kč měsíčně, slevy jednoho procenta z každého nákupu, možnost mít MasterCard World naprosto zdarma a bez poplatků, utratíte-li kartou měsíčně alespoň 5 000 Kč, možnost bezplatného vstupu do salónku na Letišti Václava Havla Praha nebo Mezinárodním letišti ve Vídni a možnost nepřetržitých asistenčních služeb. Má tedy mnohem více výhod než předchozí dva produkty od ČSOB. Měsíční poplatek u této karty činí padesát korun.

MasterCard Platinum od ČSOB

Poslední kreditní kartou, kterou si u ČSOB můžete sjednat, je MasterCard Platinum. Ta má naprosto nejvíce výhod ze všech a staví se tedy na první příčku našeho pomyslného žebříčku. Když nebudeme počítat možnosti, které má totožné s předchozími kartami, můžete s MasterCard Platinum využít rodinného cestovního pojištění, které se vztahuje i na storno zájezdu, předčasný návrat či zmeškání odletu, Priority Pass, což umožňuje vstup do letištních VIP salónků po celém světě za 24 EUR na osobu a pojištění její ztráty nebo krádeže. Měsíční poplatek u této karty činí sice tři sta padesát korun, ovšem za všechny služby, které u této karty máte i dispozici je to jako nic.