ZAŽÁDAT O PŮJČKU

Pojištění domácích mazlíčků

Toto pojištění vzniklo na základě poptávky majitelů domácích zvířátek jako jsou především pejsci a kočky. U nás na trhu je relativní novinkou, kterou nenabízí každá pojišťovna. Pojďme si toto pojištění tedy představit blíže.

Proti čemu můžete mazlíčka pojistit?

Vašeho miláčka si můžete nechat pojistit například pro případ úrazu – náklady na léčbu bohužel nebývají malé, stejně tak léčba nemoci se svou částkou může vyšplhat až téměř do nebes – v tomto případě můžete volit výši úhrady v rozmezí 10 – 30 tisíc korun. Další možností je pojištění zvířátka při uhynutí nebo nutnosti utracení, což se může zdát vcelku nesmyslné, pokud jste za vašeho mazlíčka nezaplatili tisíce – pro tuto situaci volíte meze vyplacení mezi dvěma až osmi tisíci korunami. S pojištěním také údajně nemusíte mít nadále strach ze škod, které váš pejsek nebo vaše kočička způsobím třetím stranám – zde částku volit nemůžete, ta je již pevně stanovena předem.

Jak to skutečně funguje?

Pokud chceme pochopit, jak to všechno skutečně funguje, musíme se podívat trošku hlouběji, na podrobnější podmínky smlouvy k tomuto pojištění. V těchto podmínkách se dozvíme například to, že žádné peníze nedostaneme, pokud se bude jednat o nemoc dědičnou nebo vrozenou vadu, léčbu parazitních nemocí nebo jakékoliv ošetření, týkající se chrupu psa či kočky. Vyplacení peněz se nedočkáme ani v případě, že naše fena bude čekat a porodí štěňátka a při případných komplikacích vztahujících se k tomuto. Nemocí kůže se pojištění bohužel také netýká, stejně jako očkování, odčervení, odblešení nebo kastrace – což jsou nejčastější důvody návštěv veterinářů. Teď už je jen na vás rozmyslet si, zda se vašemu mazlíčkovi pojištění vyplatí.