ZAŽÁDAT O PŮJČKU

Pojištění domácnosti v ČR

Pojištění domácnosti na českém trhu není žádnou novinkou, drží se u nás již pěkně dlouho, naopak získává další a další příznivce, čemuž se nemůžeme divit vzhledem k tomu, jak často majitelé pojistky bohužel musejí pojistného plnění využívat.

Proti čemu se můžeme nechat pojistit

Pojistka domácnosti by měla být finanční náhradou za poničení nebo např. odcizení vašeho majetku v domácnosti. Pojistka by měla náš majetek ochránit proti škodám vzniklým v důsledku nějaké živelné katastrofy, jako může být například požár, vytopení nebo u nás méně pravděpodobné tornádo. Co v našem prostředí nejspíš uvítáme více je součást pojištění, která má pokrýt škody po vloupání – ty se v dnešní době moderní elektroniky mohou vyšplhat bez problémů i na stovky tisíc během jediné krádeže.

Kde si nechat domácnost pojistit a jak?

Ptáte-li se, kde si takové pojištění můžete sjednat, odpověď bude vcelku jednoduchá – u nás takovou pojistku nabízí snad každá známá i méně známá pojišťovna, pro příklad si uveďme – Allianz, Česká pojišťovna, Československá obchodní banka, neboli ČSOB, Kooperativa, Axa, Slavia, Uniqua, Generali, Maxima, Triglav, ČPP. Ve všech těchto pojišťovnách budete mít možnost nechat si pojistit vaši domácnost na různé částky.

A co pro to musíte udělat? Zaprvé je třeba vypočítat cenu pojištění, která se odvíjí od několika základních parametrů jako je oblast vašeho bydliště nebo přibližná cena pojišťovaného majetku. Pro tento výpočet můžete využít tzv. online kalkulátory. Po výběru konkrétního pojištění kontaktujte danou pojišťovnu, se kterou si domluvíte bližší podmínky smlouvy. Tu pak stačí jen podepsat a dál se už nemusíte o svůj majetek bát.