ZAŽÁDAT O PŮJČKU

Poradny při finanční tísni

Nezvládli jste svou finanční situaci? Obáváte se, že vám záhy přerostou potíže přes hlavu nebo už se tak dokonce stalo? Potřebujete pomoc, kterou si však z finančního hlediska nemůžete dovolit? Nejen pro tyto případy je tady celorepubliková síť Poraden při finanční tísni – http://www.financnitisen.cz/.

Prevence je základ

Poradna svým klientům poskytuje zdarma rady a služby v oblasti zodpovědného půjčování, splácení i řešení důsledků přecenění vlastních schopností a možností ve finanční oblasti. Ideálně by se zde měl přijít poradit každý, kdo chce uzavřít půjčku, dříve, než podepíše smlouvu.

Odborníci, kteří zde pracují, jsou schopni posoudit výhodnost či nevýhodnost konkrétního finančního produktu a upozornit vás na skrytá úskalí, která může smlouva obsahovat.

Když hrozí potíže

Jestliže očekáváte, že byste se mohli dostat do finančních potíží např. v důsledku hrozící ztráty zaměstnání, neváhejte s návštěvou poradny ani chvíli. Pomohou vám zde uspořádat vaši finanční situaci, stanovit priority a poradí vám, jakým způsobem postupovat a vyjednávat s věřiteli, abyste se nedostali do rozporu se zákonem a neplatili zbytečné sankce.

Dluhová past

Přes veškeré nabádání k finanční zodpovědnosti a nutnosti prevence jsou klienty Poradny stále nejčastěji lidé, jejichž finanční situaci lze již považovat za standardními postupy neřešitelnou. Poradna pak, vzhledem k individuální situaci klienta, spočítá, zda je možným řešením osobní bankrot, pomůže s přípravou podkladů pro návrh a vypracuje jej tak, aby splňoval všechny zákonem dané podmínky.

Bohužel stále častěji se stává, že přicházejí lidé, kteří s řešením své situace otáleli tak dlouho, že pro ně již ani toto řešení není možnou cestou. Při potížích tedy na nic nečekejte a začněte je ihned řešit – třeba návštěvou Poradny při finanční tísni – čím dříve, tím lépe!