ZAŽÁDAT O PŮJČKU

Půjčka 100000 Kč a jak ji získat

Půjčka 100000 Kč je možné získat několika způsoby. První z těchto možností je požádat banku o neúčelový úvěr. Máte-li v bance účet, na který Vám chodí pravidelný příjem přes 15000 Kč, a nejste vedeni v žádném registru dlužníků, nebudete mít se schválením takové úvěru problém. Mnoho bank má předschválené úvěry tzn., že banka sama průběžně vyhodnocuje, podle vašich příjmů a platební morálky, jak si finančně stojíte a kolik by Vám mohla bez potíží půjčit.

Půjčka 100000 Kč aneb co dělat, když banka nepůjčí

Zajímá vás půjčka 100000 Kč, ale máte malý příjem, nebo jste v registru dlužníků? V tomto případě je zde možnost nebankovní půjčky, nebo úvěru. Společností, které poskytují takové to služby je mnoho, a je tedy dobré si nejprve projít několik takových to firem, neboť podmínky jsou různé.

Různá jsou i kritéria, podle kterých nebankovní společnosti půjčky a úvěry schvalují. Některé společnosti zajímá výše příjmů, jiné zase zajímá, zda nejste v registru dlužníků, nebo jestli máte pohledávky i někde jinde. Nicméně u vyšších půjček jako je půjčka 100000 Kč, bude i tak třeba nějakých záruk.

Co je to záruka?

Zárukou se rozumí dostatečný příjem, nebo například můžete žádat o půjčku dohromady s další osobou, partnerem či partnerkou, a vaše příjmy se tak sečtou. Dalším typem záruky je ručitel, nebo zástava. V případě, že zvolíte zástavu, pak se můžete dosáhnout na velmi vysokou částku. Většina společností uvádí, že je schopna Vám půjčit až do výše 70% hodnoty nemovitosti. Zastavit můžete: dům, byt, chatu, pozemek, nebo třeba dekret na družstevní byt. Vice méně můžete zastavit cokoli co má dostatečnou nominální hodnotu.

Pozor na podmínky!

Jednou z nejdůležitějších věcí je, projít si podmínky za jakých si půjčujete. Pohlídejte si výši úroku, poplatky, ať už skryté, nebo dodatečné. Zjistěte si také podmínky předčasného splacení. Dobré je se také informovat na možnost pojištění pro případ nemožnosti splácet a jak postupovat, když tato situace nastane.