ZAŽÁDAT O PŮJČKU

Úskalí nebankovních půjček

Hledáte na internetu nějakou rychlou nebankovní půjčku, která vám může usnadnit stávající nepříliš optimistickou situaci? Pak nepřestávejte číst následující řádky, na kterých se dozvíte, jaká jsou nejčastější úskalí nebankovních půjček, se kterými se můžete při jejich vyřizování setkat.

Pozor na podvodníky

Ačkoli je nebankovních společností na našem trhu opravdu nepřeberné množství, ne každá z nich je solidní a snaží se vycházet svým klientům vstříc. Proto raději jednotlivé společnosti a jejich produkty mezi sebou porovnejte a nesázejte hned na první firmu, jejíž reklamu zahlédnete v televizi.

Nepřiměřeně vysoké úroky a poplatky

Nebankovní půjčky jsou často spojeny s vysokými úroky, případně sankcemi. I zde je proto třeba důsledně počítat a do svých výpočtů zahrnout také nejrůznější poplatky, které jsou s danou půjčkou spojené. Jedině tak si můžete z nepřeberné nabídky půjček vybrat skutečně tu nejvýhodnější.

Pozor na splatnost

Ne všude je pravidlem splatnost půjčky jednou měsíčně. Některé společnosti po vás budou požadovat splátku v dvoutýdenních nebo dokonce týdenních intervalech. O této skutečnosti by vás pochopitelně měl informovat samotný zástupce dané společnosti, případně byste se měli informace o datu splatnosti dočíst ve smlouvě nebo smluvních podmínkách dané společnosti.

Žádné poplatky předem

Požaduje po vás firma poplatek za zprostředkování, poskytnutí nebo schválení půjčky? Případně máte zaplatit společnosti poplatek spojený s administrativními náklady? Pak se mějte na pozoru a nic takového společnosti neplaťte. Mohli byste se totiž stát obětí podvodu nebo mazaných lichvářů, kteří shrábnou peníze, a už o nich nikdy neuslyšíte.