ZAŽÁDAT O PŮJČKU

Půjčka jako řešení? Jak od koho a jak pro koho

Vaše finanční situace je už nějakou dobu bezútěšná a na vás se v jednom kuse valí nezaplacené složenky, faktury od telefonního operátora a další náklady, které je nutno bez prodlení uhradit? Pokud nechcete skončit s kufry na dlažbě nebo s exekucí na krku, pak budete s největší pravděpodobností uvažovat o nějaké té půjčce. Půjčit si pochopitelně můžete u rodiny či přátel, větší oblibě se ovšem těší půjčky u bankovních či nebankovních institucí. Opravdu vám mohou pomoci? To všechno a ještě mnohem více se dozvíte na následujících řádcích.

Půjčka od banky: ano, ale…

Drtivá většina zájemců o finanční injekci míří se svou žádostí do banky. Zde jsou ovšem podrobeni poměrně důkladnému výslechu, během kterého bankovní úředníci odhalí jejich finanční minulost i současnost, výši příjmů, ale i to, zda se jejich jméno náhodou neobjevuje v registru dlužníků. Jelikož si banky nastavuje poměrně přísná pravidla pro schvalování půjček, drtivá většina zájemců o finanční výpomoc odejde z banky s nepořízenou.

Půjčky u nebankovních společností? Poslední záchrana

Pokud vám banka odmítla půjčit a vy neznáte jiný způsob, jak vylepšit svůj rodinný rozpočet, nabízí se jako poslední záchranné řešení nebankovní půjčka. V rámci té můžete narazit na řadu specifických finančních produktů, u nichž zástupci společností nenahlížejí do registrů dlužníků ani nechtějí znát výši klientova příjmu. Nemáte-li jinou možnost, je nebankovní půjčka jasnou volbou. I zde se ovšem vyplatí pořádně vybírat.